Miroslav

+421-915-756-104

Otváracie hodiny 07:00-22:00

Pondelok-Nedeľa / Na objednanie

Ak je človek dlhodobo fyzicky preťažený alebo psychicky pod tlakom, jeho telo a myseľ začne ovládať stres. Ten začne negatívne ovplyvňovať riadiace systémy organizmu a zdravie. Stres vplýva aj na vzťahy doma, v práci, s priateľmi, so susedmi, apod. Ak sa to týka aj vás, nepodceňujte to. Masáž, šport, aktívny pohyb na čerstvom vzduchu, racionalizácia stravovania, a možno aj občasný autogénny tréning pred spaním, vám môžu so zvládaním záťaže,
stresu, napätia a únavy pomôcť a dostať vás do lepšej životnej pohody. Postupne sa preladíte na iný životný štýl.


Život prináša, okrem radostí, aj záťažové situácie, ktoré v uponáhľanej dobe poznáme v tej či
onej podobe a intenzite všetci. Je nemožné zvládnuť ich bez toho, aby sme sa občas dokázali zastaviť. Urobte to aj vy. Zastavte sa, pomeditujte, pocvičte si, doprajte si relax. Zrelaxovaný človek nereaguje na problémy impulzívne, nepodľahne ľahko frustrácii, má lepší úsudok i rozhodnutia. Napokon, čo je tiež dôležité, je tu aj vzhľad človeka, ktorý väčšina ,populácie zanedbáva, pôsobí potom neotesane a vyžaruje rezignovanosť či namrzenosť. Nikdy nie je neskoro s tým niečo urobiť. Stačí sa odhodlať a zvoliť si, ako chcem žiť, do čoho investujem čas, energiu i časť prostriedkov.

Dôležité pred masážou: Indikácie a kontraindikácie (klik)

Zamyslite sa nad tým, čo je pre vás a vašu rodinu nevyhnutne potrebné a čo v skutočnosti robíte pre efekt navonok. Kvôli tomu, aby ste sa iným ukázali a získali ich uznanie, ktoré možno nikdy nepríde alebo je často neúprimné. Uvidíte, koľko energie míňate zbytočne. Koľko stresu, napätia, zhonu a konfliktov za tým je. Neustále rastúci trend psychických, kardiovaskulárnych i onkologických ochorení v Slovenskej republike dokazuje, že s našim životným štýlom niečo nie je v poriadku. Stojí nám všetok ten stres a neustály zhon za to? Nepoviem nič objavné, ak skonštatujem, že naším najväčším bohatstvom je zdravie, nie luxusné veci, za ktorými nás ženú nezmyselná prestíž a preceňovanie významu hodnotenia inými. Dôležité je, aby sme sa pozitívne vnímali  v prvom rade my sami, až potom tí druhí. Ak budeme spokojní sami so sebou, budeme lepší aj pre naše okolie. Máme len jednu možnosť prežiť svoj život, druhú šancu nedostaneme, preto skúsme žiť tak, aby sme si  na jeho sklonku mohli povedať, že sme žili rozumne a náš život bol preto krásny a zmysluplný.

Masáž je spôsob ako tlmiť stres a uvoľniť myseľ i telo. Avšak zďaleka nie je iba o tom. Je to  najmä o dotyku a jeho účinku, o zdravotnom benefite, o omladzovaní a skrášľovaní tela,  lepšej psychike i celkovej disponovanosti človeka. Má dokázaný  vplyv na nervový i hormonálny systém ľudského organizmu. Zlepšuje krvný obeh cez žilový návrat, rozprúdi veľmi dôležitý lymfatický obeh, zbavuje kožu odumretých a zrohovatených buniek a tým zlepší kožné dýchanie, omladzuje pokožku, podporuje činnosť srdca i metabolizmus. Samozrejme benefitov masáže pre naše telo i psychiku je viac. Optimálne je prísť na masáž raz za desať dní. Čas vám ukáže, že ste zvolili dobre.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial